RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Franklin Lawrence i drejtohet Vitali Klitschkos: Pse jo unë me 4 Qershor ?

1 min read

Fitorja e hershme e Vitali Klitschkos ndaj Solis ka bërë që ukrainasi të arranzhoj një datë të re dhe atë në fillim të muajit Qershor,  saktësisht me 4 Qershor.  Për këtë datë Klitschko ende nuk ka përcaktuar kundërshtar, mirëpo amerikani Franklin Lawrence 14-2-2 (9 KO) i ka shkruar leter të hapur. Këtë ofertë nga Lawrence, e ka publikuar edhe agjenti i tij, Marc Abrams për Kosovaboxing.org, ku shkruan se ai dëshiron t`i dal përball me 4 Qershor, por kjo do të mbetet e hapur nëse Vitali Klitschko do t`a konsideroj të vlefshëm.

Lawrence është nga Indianapolis, dhe është mjaft i fuqishëm. Ai ka shënuar dy fitore të fundit, që janë mjaft të vlefshme, ndaj Lance Whitaker dhe Jason Estrada. “Unë meritoj të më ipet rasti të boksoj me Vitalin. Dy fitoret e fundit tregojnë për potencialin tim. Kam fituar ndaj ish-fituesit të medaljes olimpike, Estrada dhe ndaj Whitaker. Pres që në ranglistën e fundit të jem në top 15 në WBC. Pastaj do të mund të boksoj me Vitalin” theksoi Lawrence.

“Pse unë dhe ti mos të boksojmë me 4 Qershor. Unë jam më i fortë se Solis dhe disa tjerë që i ke fituar ti” ishin fjalët nga Lawrence. Në ditët në vazhdim do të shofim nëse Klitschko do të marr me seriozitet ofertën nga Lawrence.

Kosovaboxing.org
9 Qershor 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.