RTK

RTKLive
14 Qershor, 2024

Legjendat

Legjendat Shqiptare të Boksit

Redaksia e Kosovaboxin.org prezanton edhe ish-boksierët Shqiptarë më të njohur të të gjitha kohërave “LEGJENDAT” siç i quajmë ne – të cilët boksuan si amator në mbarë Botën. Brenda një kohe 3 mujore ia arritëm që ti vizitojmë shumë ish-boksier në Kosovë dhe të përgatitim materiale të ndryshme për ta – e gjitë kjo është EKSKLUZIVE për vizitorët tanë dhe për Internetin sepse kosovaboxing.org është Faqja e parë në Botë që e publikon një matërial të tillë.

Lexoni Historinë e Legjendave Shqiptare të Boksit:

Redaksia Kosova Boxing me fytyra eminente të show-boxit shqiptar

Lah Nimani

Azis Salihu

Mehmet Bogujevci

Bajram Hashani

Nazif Gashi

Xhevdet Peci

Fatmir  Makolli

Muharrem Gjocaj

Afrim Majanci

2 thoughts on “Legjendat

  1. Pershendetje, jam Kamer Maloku jetoj ne Karlsruhe shtetin Germani. Merrem me Profibox deri tash kam pas 1 ndeshje. Tash me date 26.April dhe 10. Mai 2014 kam tjerat ndeshe ne Profibox. Boksoj me nenshtetsi te Kosoves, dhe pata der deshir qe te shplli ket. I loxova do emra bokserav tan dhqiptar qe tash kam ndeshjet dhe Por ata shkruva qe nese doni mundeni dhe te mijat me i shpall. Nese jua vyn informata m shum me shkruani ne E-Mail. Ju pershendes. Kamer Maloku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.