RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Talenti Serhii Bohachuk

1 min read

Talenti Serhii Bohachuk është duke e fascionuar botën me sukseset e arritura deri më tani në kategorinë super-velter. 15 fitore (15 KO) tregojnë suksesin e ukrainasit i cili po renditë fitoret duke mos i respektuar kundershtarët. Viktima e fundit ishte meksikani Fernando Marin, i cili pësoi humbjen e katërt në karrierë, karshi 16 fitoreve (12KO) dhe tre barazimeve.

Serhii Bohachuk stërvitet nga trajneri i mirënjohur Abel Sanchez. Sanchez tashmë ka gjetur boksierin tjetër të suksesshëm. Ai më parë bëri të madh kampionin e madh Gennady Golovkin. Sipas Sanchezit, Bohachuk do të jetë edhe më i suksesshëm se Triple G.

Aurora Vërbica 
30 Korrik 2019

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.