RTK

RTKLive
26 Qershor, 2022

Alistar Overeem fiton edhe “Dynamite 2010”

1 min read

Tokyo, Japoni, 31/12/2010 – Kampioni botëror në K-1 dhe në diciplinën MMA  të versionit “Strike Force” Alistar Overeem ka shënuar edhe një rekord këtë vit, duke fituar turneun prestigjioz “Dynamite 2010”. Overeem mbrëmë në natën e vitit të ri mposhti Todd Duffee me knock-out në raund të parë.  Ai këtë vit triumfoj në “Strike-Force” kundër Brett Rogers dhe poashtu mposhti të gjithë në K-1, Tyrone Spong me vendim unanim, Gokhan Saki me TKO 1 dhe legjendën Peter Aerts me TKO 1 dhe tani me triumfin e Dynamite turnament, dhe përmbyll stinorin si njeriu më i fuqishëm në planet. Me tre tituj Overeem ka arsye të festoj vitin e ri dhe këto rezultate do të jenë të vështira të thehen dhe të përsëriten.

Armend Fetahu
1 Janar 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.