RTK

RTKLive
26 Qershor, 2022

MMA K-1: Dynamite 2010, Overeem apo Duffee ?

1 min read

Për luftëtarët e MMA dhe disa të K-1 nuk do të ketë festë për kremtuar natën e vitit të ri, sepse ata si çdo vit do të zhvillojnë turneun “Dynamite 2010”. Në këtë mbrëmje takohet kampioni i K-1 dhe më i miri nga MMA. Pra do të jetë përballja mes kampionit të sivjetëm të K-1, Olistar Overeem dhe kampionit të MMA, Todd Duffee. Dueli do të jetë në diciplinën MMA. Për Overeem është hera e dytë që merr pjesë pasi me 2008 e mposhti Badr Harin me KO. Para kësaj super përballje do të zhvillohen edhe disa duele mjaft interesante mes Jérôme Le Banner vs.Satoshi Ishii (MMA), Shinichi Suzukawa vs.Bob Sapp (MMA), Sergei Kharitonov vs.Tatsuya Mizuno (MMA) dhe Gegard Mousasi vs. Japan Kyotaro në (K-1).

Armend Fetahu
29 Dhjetor 2010

1 thought on “MMA K-1: Dynamite 2010, Overeem apo Duffee ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.