RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Zhuta debuton me KO në boksin profesionist

1 min read

Debutim ëndrrash nga strugani

Fatlum-ZhutaAlaska, 23 janar – Boksieri nga Struga, Fatlum Zhuta e ka pasur një debutim ëndrrash në boksin profesionist, pasi i njejti qysh në raundin e parë ka nakutuar amerikanin, Orlanda Upton Junior. Ai për Kosova Boxing tha se ndihet shumë mirë pas këtij triumfi andaj falënderon edhe shqiptarët që i kanë dhënë atij përkrahje maksimale. “Ka kohë që përgatitem për meçin tim debutues në boksin profesionist. Ndihesha mirë dhe këtë e tregova në ballafaqimin ndaj Orlando Upton duke e nokautuar. Falënderoi të gjithë që më përkrahjen dhe ju premtoj se ky është vetëm fillimi i sukseseve të mija”, tha nga Alaska, Fatlum Zhuta.

Avdyl Salihu
24 janar 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.