RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Revista Kosova Boxing Magazine në fundjavë ne treg

2 min read
Edis Tatli Verzioni FinalPrishtinë, 22 janar 2013 – Të premten do të dal numri i ri i revistës së boksit “Kosova Boxing Magazine”. Ky numër siç e kishim paralajmëruar më heret i kushtohet boksierit më të mirë të vitit 2013, Edis Tatli. E kishim parashikuar që numri i ri të jetë në duar të lexuesve më heret, por agjenda e aktiviteteve të rëndësishme të boksierëve tanë e bëri që lexuesit të presin disa ditë më shumë të fillimit 2014. Ishim të obliguar t`ju sjellim edhe raportet nga dy boksierët tanë të njohur Nuri Seferi dhe Arnold Gjergjaj, që boksuan në fund të vitit,  që revista të jetë sa më e kompletuar sa i përket vitit 2013.Në numrin jubilar i pasur me shumë aktivitete mund të lexoni:

Edis Tatli – Boksieri i vitit 2013 – Raporti i gjerë i suksesit të Tatlit nga viti 2013

Nga Boksi Amator veçojmë:
Fatlum Zhuta – Boksieri më i mirë amator 2013
Kampionati botëror – Almaty Kazakistan
Turneu Adem Jashari
Kampionët Olimpik po shkëlqejnë në profesionizëm

Nga Kikboksi veçojmë:
Intervistë me Mirdi Limanin
Dardan Morina – Kikboksieri më i mirë për 2013
Veseli, kikboksieri që po impresionon
Arben Sylejmani po vazhdon rrugën e babait

Nga Boksi Profesionist Ndërkombëtar veçojmë:
Intervistë me Firat Arslan
Mayweather, mbreti i ri i boksit
Klitschko vs. Povetkin – Raporti dhe Analiza
Coto vs. Rodriguez
Bradley vs. Marquez
Hopkins vs. Murat
Natyra drithëruese dhe barbare e boksit – Analizë
Pacquiao vs. Rios
Brahmer shpëtuesi i Sauerlandit
Stevenson e Kovalev të gatshëm për t’u përballur mes vete
Chereji, talenti që po menaxhohet nga trajneri shqiptar Kurtishi
Vizitat e Kosova Boxing në Varese (Itali) dhe Ystad (Suedi)
Intervistë – Armand Krajnc
Seminari në Suedi

Nga Boksi Profesionist Shqiptar veçojmë:
Luan Krasniqi “kampion bote” për bamirësi
Ardian Ramaj – Adhuruesi i flakët i Luanit
Sopaj ka synime të mëdha për vitin 2014
Debutuesi i vitit 2013 – Ibrahim Balla
Balla kampion i Australisë, Latifi i Finlandës
Sejdiu barazon në Zvicër
Shala shkëlqen ndaj Toumit
Zenunaj, boksieri që nuk i trembet sfidave të mëdha
Cullhaj humbi betejën në Azerbajxhan
Nuri Seferi fitoi përballjen më të vështirë të karrierës
Gashi i pafat në përballje me Kostovin
Gjergjaj vazhdon me fitore

Nga meçet e legjendave tanë veçojmë:
Histori: Gjocaj solli titullin e pestë për Prishtinën

Nga paralajmërimet veçojmë: 
Sherifi me 24 janar kundër Julyt
Elvir Muriqi kundër Blake Caparellos me 31 janar

Tre kalendarë – me Luan Krasniqi, Elvir Muriqi dhe Legjendat e boksit shqiptar

Dhe në fund paralajmërimi i kikboksieirt tonë Mustaf Kicaj, i cili me 3 maj do të organizon ngjarjen humanitare të tajboksit.

Të gjitha këto vetëm në Kosova Boxing Magazine, e cila sjell për ju. Ju mund të porositni që magazina t`ju vie edhe në shtëpinë tuaj.
Me respeket
Redaksia Kosova Boxing

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.