RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Xhavit Bajrami mbron titullin me KO 4, ndërsa Veseli paraqitet denjësisht në Austri

1 min read

Lucern, Zvicër, 2 Qershor 2012 – Xhavit Bajrami ka arritur të mbron titullin e kampionit botëror në versionin ISKA. Bajrami për kundërshtar kishte kikboksierin nga Japonia Takenori Onda të cilin e përmbylli me fitore me KO në raund të 4-të. Fitorja e Bajramit ishte publikuar në rrjetin e tij social facebook. Ndërkohë nuk kemi marrë ndonjë komunikatë zyrtare nga ekipi Bajrami, por këtë lajm po e japim për adhuruesit e kikboksit dhe Xhavit Bajramit.

Vienë, Austri,  2 Qershor 2012 – Ndërkohë në Vienë të Austrisë, tajbokseri nga Gjakova Shkodran Veseli ka mposhtur holandezin Giga Chikadz me ndërprerje në raund të dytë. Ndeshja ishte zhvilluar në kuadër të mbrëmjes “WFC – World Freefight Challenge”. Veseli bokson deri në 76 kg.

Daors Berisha
3 Qershor  2012

1 thought on “Xhavit Bajrami mbron titullin me KO 4, ndërsa Veseli paraqitet denjësisht në Austri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.