RTK

RTKLive
7 Qershor, 2023

Turneu ndërkombëtar “TEODOR JANKU” me 9 Qershor në TIRANË

1 min read

Prishtinë, 5 Qershor – Federata e boksit e Kosovës ka marrë ftesën nga Shqipëria për pjesëmarrje në turneun e boksit kushtuar legjendës shqiptare “Teodor Janku” që do të mbahet në Tiranë me 9 Qershor. Në këtë turne marrin pjesë boksierët më të mirë nga Maqedonia, Mali i Zi, Kosova dhe Shqiperia.
Kosova do të përfaqesohet me pesë boksierë:  56kg – Kreshnik Kokollari, 69kg – Besart Xhafa, 69kg – Arian Gashi, 81kg -Krijon Shehaj. Ekipit do ti prijë selektori Xhevdet Peci, me trainerët Shefki Bogujevci dhe Agim Tahiraj. Poashtu në këtë turne do të ndajë drejtësinë gjyqëtari Latif Demolli.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.