RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Xhavit Bajrami i gatshëm të rrëmbej edhe titullin WKN

1 min read

Kampioni aktual botëror në versionin ISKA, Xhavit Bajrami do të dyluftoj këtë fundjavë edhe për titullin tjetër botëror, atë të versionit WKN. Bajrami për kundërshtar do të ketë polakun Dawid Trulka. Bajrami është përgaditur maksimalsiht për këtë duel, ku ka kaluar përgaditjet në Amsterdam të Holandës. Kësaj radhe është përgaditur me legjendën e kick-boxit ku është përballur dy herë në karierën e tij, Ernesto Hoost, pastaj pjesmarrësin e finales së sivjetëm, Tyrone Spong dhe trainerin e tij Reene Hoose.  Në parameç të duelit Bajrami dhe Trulka do të ketë edhe disa parameçe interesante ku do të paraqiten edhe kick-boxier tanë si, Jetmir Syla, Butrint Rama, Burim Aliu, Sevdail Sherifi, Ferid Bajrami, Yll Rashiti. Pra do të jetë një mbrëmje e pasur sa i përket duele dhe prezentimeve nga ana e kick-boxierëve shqiptar. Mbrëmja është të shtunden me 18 Dhjetor, dhe do të fillon nga ora 18:00 në SportHalle Unterrohr të Curihut. TV RTK do të jetë prezent dhe këtë shfaqje madhështore, ku do t`a ritransmetoj disa ditë më pastaj.

Kosovaboxing.org
14 Dhjetor 2010

6 thoughts on “Xhavit Bajrami i gatshëm të rrëmbej edhe titullin WKN

 1. I deshiroj XHavit Bajramit suksese edhe ne ket meq per titull Wkn
  dhe besoj se edhe kesaj here do te tregoj se osht gjak shqiptari
  dhe s’besoj qe do te ndodh ndonje befasi pos Fitores Urime edhe niher
  nga bokeri i PRishtines – XHentelmen XHAVIT BAJRAMI (L)

 2. shum fort bre burr na vjen mire shum
  veq njer pytje pse bre burr spo kapesh met fort por saher
  me do amatora qi 2 lidhje si kan sikur aj shappert.
  kishmi pas qef met pa tu kap naj here bile me naj
  te fort baci xhavit.

 3. haha kur hiq ky nuk kapet met fort se
  tutet, per qata marre duhet met ardh mu kap
  me amateura bre mjekerrprem

 4. qysh u prish more burr ky sport te na shqipetaret
  turli fal gjytyrymi i ka ba 100 killa dhe don mu kap
  kishe kategoria rand a 2 lidhje si ka.
  meq ma te dekt kur ne jeten teme nuk kam pa se
  te qitina xhavit vajramit bash njeri coft

 5. Shqiptari gjentellmen me i miri i te gjitha koherave ne Kikboks pa dyshim, vetem te para, nuk eshte mendjemadh dhe shume inteligjent. te prift e mbara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.