RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Rrustemi pëson humbje nga Pagonis !

1 min read

Athinë, Greqi, 11 Dhjetor 2010 – Kick-boxieri ynë Kreshnik Rrustemi ka pësuar humbje nga Nenad Pagonis në mbrëmjen gala të zhvilluar në Athinë. Dueli ishte i përafërt dhe i barabart por në fund gjyqëtarët ia dhanë fitoren serbit Pagonis i cili mban dy nënshtetësi dhe u ndihmua nga organizatori. Kjo është humbja e dytë radhazi për Rrustemin. Ai para kësaj humbje, pësoi nga Hesdy Gerges.. Shpresojmë që Rrustemi të harroj këto dy humbje dhe në vitin 2011 të paraqitet sa më denjësisht, sepse me të vërtet është një kick-boxier që premton.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.