RTK

RTKLive
5 Mars, 2024

Wilder mposht franqezin Duphupas me TKO 11

1 min read

Wilder vs. DuhaupasBirmingham, Alabama, SHBA, 26 shtator 2015 – Kampioni aktual botëror në versionin WBC, Doeontay Wilder ka mposhtur franqezin Johann Duphupas me ndërprerje në raund të 11-të.

Me këtë fitore Wilder arriti në bilancin e tij të pamposhturit, 35-0 (34 KO). Ndërsa për franqezin Duphupas kjo ishte humbja e tretë në karrierë karshi 32 fitoreve (20 KO).

Dueli ishte mjaft i fortë dhe përkundër shumë gjuajtjeve të pranuara, Duphupas arriti të mbahet deri në raundin e 11-të, ku grushtat e forta nga Wilder po i rrezistonte, por ishte gjyqëtari Jack Reiss hyri ndërmjet tyre duke përfunduar luftën e pabarabartë.

Wilder dëshiron të boksoj kundër Wladimir Klitschkos me 2016, por kjo do të mësohet tek pas duelit Klitschko dhe Fury e cila duhet të ndodh. Negocijatat e tyre kanë filluar që moti dhe parashikohet që Klitschko dhe Wilder të zhvillohet në Olympia Stadium në Berlin në verë të vitit të ardhshëm.

Kosovaboxing.org
28 shtator 2015 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.