RTK

RTKLive
18 Maj, 2024

Vëllezërit Seferi pranë sfidës së vërtetë këtë fundjavë

1 min read

firat-arslan-vs-nuri-seferiDy vëllezërit, Nuri dhe Sefer Seferi do të zhvillojnë dy meçe mjaft domethanëse këtë të shtunë me 17 shtator në Goppingen të Gjermanisë. Nuriu (37-7-0, 21 KO) përballë do të ketë ish-kampionin e botës Firat Arslan (37-8-2, 23 KO), ndërsa Sefer Seferi (21-0, 19 KO) ish-sfiduesin e titullit të botës Manuel Charr (29-4-0, 17 KO). Dy këto sfida janë shumë të rëndësishme dhe mjaft domethanëse ku priten përballje të vështira për boksierët tanë por me shpresë se do të dalin triumfues, pasi që dy kundërshtarët e boksierëve tanë janë me mjaft eksperiencë dhe boksier të nivelit të lartë.

Kosova Boxing ju uron suksese Nuriut dhe Seferit në këto dy përballje historike.

Kosova Boxing
16 shtator 2016 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.