RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Valdrin Muriqi mposht Philip Brunette me vendim unanim

1 min read

New York, 12 Maj 2012 – Valdrin Muriqi ka mposhtur amerikanin Philip Brunette me vendim unanim pas katër raundeve.  Muriqi 3-2-0, ishte më i mirë në të gjitha raundet ndaj Brunette 2-4-0 (1 KO). Kjo fitore e Muriqit do të rikthen besimin dhe mundësin për fitore tjera në vazhdim. Ai pritet që sërish të boksoj në muajin tjetër. Valdrini është një talent shumë i mirë i boksit, por nuk ka pasur menaxhim të mirë të boksit dhe ka shkaktuar dy humbje të papritura, por ai mundet dhe ka kapacitete të jetë i sukseshëm në të ardhmen.

Kosovaboxing.org
13 Maj 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.