RTK

RTKLive
25 Qershor, 2022

Usyk 98.4 kg – Chisora 115.6 kg

1 min read

Gjithçka është gati për përballjen e duelit ndërmjet Oleksander Usyk dhe Derek Chisora e cila do të zhvillohet nesër mbrëma në Wembley Arena në Londër.

Në matje zyrtare Usyk doli të jetë 98.4 kg, ndërsa Chisora ishte 115.6 kg. Këto matje tregojnë mjaft shumë e para shihet se Usyk sa vështirë e ka të ngrisë muskujt gjë që nuk është e lehtë, ndërsa në anën tjetër Chisora i cili mesatarisht peshon 110 kg, ai kësaj radhe ka shtuar 5.6 kg më shumë. Strategjia e Chisorës është “ALL IN” të shkoj në nokaut.

Në matje zyrtare si çdo herë edhe kësaj radhe Chisora solli atraktivitet. Ai kishte veshur pantollona ushtarake dhe në pjesën e lartë ishte lyer me të bardhë dhe vetëm sytë dhe gojën e kishte me të zezë. Në gjoks të Chisorës shkruante “WAR”, që do të thotë luftë.

Në pyetjen për peshën i pyetur nga gazetari drejtuar Usyk se është 17 kg më i rënd Chisora se Usyk, ukrainasi iu përgjigjë: “Nuk më shqetson as pak që ai është më i rënd se unë.

Chisora për mediat theksoi vetëm fjalën, luftë, “WAR, WAR, WAR”.

www.kosovaboxing.org
30 tetor 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.