RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Nuri Seferi dhe Murat Gassiev të gatshëm për përballjen

1 min read

Boksieri ynë Nuri Seferi dhe rusi nga Dagegistani, Murat Gassiev kanë përfunduar matjete zyrtare për meçin e së nesërmës. Të dy boksierët peshuan përmbi 90.7 kg ku dueli i tyre do të zhvillohet në kategorinë e rënd.

Sikur se për Seferin, poashtu edhe për Gassiev ky do të jetë meçi i parë në kategorinë e rënd. Gassiev që ka qenë i suksesshëm në kategorinë kruzer dëshiron të sprovoj vetën edhe në kategorinë e rënd. Ai këtë e kishte paralajmëruar disa muaj më parë që me dy tre fitore dëshiron ti hakmiret Oleksander Usyk-ut por kësaj radhe në kategorinë e rënd.

Gassiev e sheh Nuri Seferin si një parakalim për duelet e tjera të mëdha, por ai duhet ta dij që Seferi shumë lehtë mund ti prish gjitha planet boksierit rus. Si do që të jetë Nuriut i dëshirojmë fat në përballjen e nesërme ku duke ditur karrakterin e tij, ai gjithmonë jep më të mirën dhe do të synoj fitore.

www.kosovaboxing.org
30 tetor 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.