RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Seferi humbi betejën kundër Gassiev

1 min read

WOW Arena, Krasnaya, Polonya, Rusi, 31 tetor 2020 – 10-ditë nuk ishin të mjaftueshme për Nuri Seferin të bëjë diç më shumë kundër rusit shumë të fortë Murat Gassiev. Ai zavendësoi vëllain e tij Seferin vetëm disa ditë para përballjes pasi Seferi rezultoi pozitiv me virusin covid. Dhe si shqiptarë i vërtetë këtë barrë e mori Nuriu i cili mori për sipër vetëm e vetëm që ky meç mos të anulohet dhe kundërshtarit ti del në fjalë. Por, gjithçka ishte e pamundur për të bërë më shumë, sepse Nuriu ishte pa përgatitje. Ishte e dukshme që në fillim të duelit që Nuri Seferi do ta ketë të vështirë kundër Gassiev. Gassiev ndali boksierin tonë me dy goditje të fuqishme në raund të parë.Si do që të jetë Nuri Seferi mbetët Ikonë e boksit e tonë. Përkundër kësaj humbje ai ka ditur gjithmonë të na bëjë krenar.

www.kosovaboxing.org
31 tetor 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.