RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Usama Zeqiri debuton me fitore në boksin profesionist

1 min read

Middelkerke, Belgjikë – Njëri ndër boksierët më të mirë në Kosovë, në 10-viteshin e fundit, Usama Zeqiri ka debutuar me fitore javën që e lamë pas. Zeqiri zhvilloi meç në katër raunde kundër boksierit hungarez me shumë eksperiencë, Sandor Fekete, 4-55-4 (2 KO), të cilën Zeqiri e mposhti me vendim të gjyqëtarëve. Të tre gjyqëtarët i dhanë fitoren Zeqirit, të cilët e vleresuan kështu : Philippe Verbeke 39-37, Floribert Vandeverre 40-37 dhe Marc Duliers 40-36, në të mirë të Zeqirit. Kosova Boxing do t`ju paralajmëroj për duelin e radhës për Usama Zeqirin.

Kosovaboxing.org
12 Tetor 2011

4 thoughts on “Usama Zeqiri debuton me fitore në boksin profesionist

  1. Urime Zeqiri, me kujtohet kur ke dal boksjeri me i mire ne Shkoder ne 2004 dhe me ka lene nje pershtypje te vecant talenti jot.me behet qefi qe degjoj prap per ty

  2. Urime fitoren e suksese ne te ardhmen dhe shpresoj se do te jesh i suksesshem dhe ne te ardhmen.
    Te uroj dhe ne te ardhmen e suksese,ke qen talent e me pune do te jesh dhe kampion ku shpresoj ne kualitetet e juaja.

  3. Te lumt Usama dhe te uroj per fitoren, presim shume prej teje ne te ardhmen sepse ke traguar rezultate te mira ne boksin amator, kshtu qe vetem sukse ne kete profesion. tung nga Peja

  4. urime shoki jem fitoren suksese edhe ne meqin e arshim pershendes nga mahmut gorda zotit nimon ishalla me fitore derin funt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.