RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Tyson Fury me statujë personale

1 min read

Në nderim të kampionit të botës Tyson Fury, është ndërtuar statuja e tij në qytetin e Londrës. Reputacioni i Fury-t në boks, karriera e tij, historiku i jetës së tij, fitoret e tij dhe mbi të gjitha karakteri luftarak i Fury-t, që e ka ndërtuar ndër vite, në boks dhe në jetë, është figuruar si shenjë mirënjohjeje. Në rrugët e Londrës, tashmë, është edhe një mundësi tjetër e turistëve dhe adhuruesve të boksit ta shohin imazhin i Tyson Fury si “statujë”.

Në kreaturën e statujës theksohet “kurora e mbretit”, ku ngjyra që përfshin trupin e Fury është ngjyrë ari. Në anën e majtë të tij, është një kurorë madhështore, e shkruar “Battle of the baddest” që në gjuhën shqipte do të thotë “Beteja më e keqe”.

Tyson Fury, në shenjë falenderimi, postoi në rrjetin e tij social “Tik Tok” dhe “Instagram”, fotografitë dhe fjalët falenderuse për këtë vepër madhështore.

Aurora Verbica
16.10.2023

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.