RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Turneu Vllaznia gati për ngjarjen e madhe

1 min read

vllaznia boksTurneu më i madh në të gjitha trojet shqiptare “Vllaznia” në Shkodër, do të mbledh edhe këtë vit disa nga shtetet më të fuqishme të boksit olimpik. Në turneun tre ditësh nga data 16 deri 18 prill do të marrin pjesë këto shtete: Kosova, Maqedonia, Bullgaria, Italia, Spanja, Gjermania, Kazakistani dhe Çekia.

Boksierët e kombëtarës sonë do të janë: 49 kg – Klevis Vrapi, 52 kg – Ardit Nurja, 56 kg – Krenar Zeneli, 60 kg – Rexhildo Zeneli dhe Elsid Kalemi, 64 kg – Kristian Shytani, 69 kg – Albi Sorra dhe Alban Beqiri, 75 kg – Alban Bermeta dhe Arjol Kaloshi, 81 kg – Emanuel Kacaj dhe Aleksandër Rama, 91 kg – Emiliano Xhediku dhe +91 kg – Nelson Hysa.

Kosova ende nuk ka bërë publike se cilët boksier do të marrin pjesë. Ndërsa që Gjermania në përfaqësuesen e saj do të ketë dy kampionët e saj, Atdhe Gashin në 64 kg dhe Albon Pervizaj në 91 kg.

Kosovaboxing.org
11 prill 2015

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.