RTK

RTKLive
7 Gusht, 2022

Tefik Bajrami shënon fitoren e tretë në boksin profesionist

1 min read

Hotel Marsoel, Chur, Zvicër, 16 Prill 2011 – Tefik Bajrami ka shënuar fitoren e tretë në boksin profesionist. Bajrami 3-0 (2 KO) për kundërshtar kishte boksierin rus Sergej Lazarov 0-2, të cilën e mposhti me ndërprerje në raund të dytë. Ishte fillimi i raundit të dytë kur Bajrami me një goditje të saktë i dha fund këtij dueli. Bajrami shquhet me goditje të forta dhe karriera e tij në boksin profesionist po i ec mirë. I pranishëm në këtë mbrëmje ishte menagjeri i Tefikut, Mirko Skoko dhe poashtu vëllau i tij Xhavit Bajrami.

Armend Fetahu
17 Prill 2011

2 thoughts on “Tefik Bajrami shënon fitoren e tretë në boksin profesionist

  1. urime tefik per fitoren, urime edhe xhavitit, jeni te shkelqyeshem, jemi krenare qe ka kosova kesi djalosha
    me respekt nga frankfurti
    ademi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.