RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Të shtunën turneu i dytë me radhë në kikboks “Besim Kabashi”

1 min read

besim kabashi Të shtunën me 21 dhjetor në Palestrën e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë do të mbahet për herë të dytë me radhë turneu ndërkombëtar në kikboks për legjendën Besim Kabashi. Turneu tashmë është tradicional, ndërsa Federata e kikboksit të Kosovës dëshiron që ky turne të jetë edhe më madhështor në të ardhmen. Vitin e kaluar turneu ishte mbajtur në Pejë, ndërsa trofeun e parë që e fitoi ishte kikboksieri Valon Mavraj. Këtë vit turneu do të mbahet në Prishtinë dhe do të ketë shumë pretedent për trofeun Besim Kabashi.

Pjesëmarrjen kanë konfirmuar këto shtete: Shqipëria, Maqedonia, Bosnjë dhe Hercegovina, Mali i Zi dhe Hungaria. Turneu do të filloj nga ora 15:00. 

Kosovaboxing.org
20 dhjetor 2013

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.