RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Matjet zyrtare nga Hamburg: Seferi 90.2 kg, Herelius 90.7

1 min read

Foto 5Foto 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sot pasdite janë mbajtur matjet zyrtare para meçit të shumë pritur ndërmjet Nuri Seferi dhe franqezit Steve Herelius. I pari ishte Herelius i cili hypi në peshore duke dalur në limitin e kategorisë kruzer, 90.7 kg. Ndërsa Nuri Seferi ishte 500 gramë më i lehtë, 90.2 kg. Kjo tregon se Seferi ka punuar shumë për këtë përballje, ku shpresojmë se nesër do të dal triumfues.

Dueli Seferi dhe Herelius do të transmetohet drejtpërdrejt në televizionin e njohur sportiv, Eurosport nga ora 21:00.

Kosovaboxing.org
19 dhjetor 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.