RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Sot fillon turneu Adem Jashari

1 min read

Prishtinë, 25 Nëntor 2011 – Sot do të fillon turneu më i madh i boksit në Kosovë, për heroin tonë kombëtar Adem Jashari. Turneu është i 13-ti me radhë dhe pritet spektakël i vërtet. Dy gjysmëfinalet do të fillojnë nga ora 13:00 dhe 20:30 në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Federata e Boksit të Kosovës ka bërë të gjitha përgaditjet për këtë turne, dhe presim që sot të zhvillohen duele të bukura. Finalja do të zhvillohet nesër nga ora 15:00 në qytetin e Ferizajit. Pra i ftojmë edhe një herë adhuruesit e boksit të vijnë në numër sa më të madh në këtë turne.

Kosovaboxing.org do t`ju sjell rezultatet sa më shpejt të turneut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.