RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Fituesit e 12-të edicioneve të turneut Adem Jashari

1 min read

Turneu tradicional Adem Jashari këtë vit po mbahet për herë të 13-të, mirëpo Kosova Boxing po ju përkujton fituesit e këtij turneu nga themelimi i turneut me emërin e komandantit tonë legjendar. Më i sukseshmi deri më sot që ka fituar trofeun tre herë ka qenë Naim Terbunja i cili ka fituar turneun me 2004, 2006 dhe 2007.

Ja këta janë fituesit :

1999 – Faton Salihu
2000 – Faruk Ramadani
2001 – Artan Nushi
2002 – Besim Brahimi
2003 – Rasim Shabani
2004 – Naim Terbunja
2005 – Jetmir Kuçi
2006 – Naim Terbunja
2007 – Naim Terbunja
2008 – Jeton Plakaj
2009 – Bojan Pesiç
2010 – Burim Hasani

Kosovaboxing.org
25 Qershor 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.