RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Sopa dhe Përvizaj arrijnë në çerekfinale

1 min read

Kastriot SopaBaku, Azerbejxhan, 21 qershor 2015 – Kastriot Sopa dhe Albon Pervizaj kanë fituar përballjet e tyre duke kaluar në çerekfinale. Të dy boksierët triumfuan me vendim unanim pas tre raundeve.

Sopa përball kishte boksierin nga Gjeorgjia, Irakli Melikishvili. Ai e filloi mirë duke fituar raundin e parë. Në raundin e dytë sërish demonstroi të njejtën luftë duke e fituar edhe këtë raund. Në raundin e tretë ishte diç më i Albon Pervizaj 11dobët ku humbi këtë raund, por të tre gjyqëtarët fitoren e vlerësuan për Sopen me 29-28. Sopa në çerekfinale do të takohet me irlandezin Dean Walsh. Ky duel do të zhvillohet me 23 qershor.

Pervizaj poashtu tregoi performancë të denjë ndaj danezit, Jim Hessenteufel Andreasen duke e mposhtur dy me një me raunde. Pervizaj e fitoi raundin e parë, ndërsa që danezi Andreasen ishte më i mirë në raundin e dytë duke e bërë meçin edhe më interesant sa i përket fituesit. Raundi i tretë ishte përcaktues, ku Pervizaj tregoi karrakterin e tij duke fituar raundin dhe meçin. Tre gjyqëtarët e vlerësuan fitoren e Pervizaj me 29 me 28. Pervizaj pas dy ditësh me 23 qershor do të takohet me rusin Sadam Magomedev.

Artan Vërbica
21 qershor 2015 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.