RTK

RTKLive
30 Maj, 2023

Sherifi dhe Gashi triumfojnë në Bad Ragaz

1 min read

Bad Ragaz, 3 Dhjetor 2011 – Sevdail Sherifi dhe Disarjot Gashi ka shënuar fitore. Sherifi i cili pati meçin kryesor përball kishte hungarezin Mihaly Kratki 6-36-4, të cilin e mposhti me TKO 4. Kjo është fitorja e 8-të në boksin profesionist për Sherifin, karshi një humbje dhe dy barazimeve.  Në këtë mbrëmje boksoi edhe Disarjot Gashi ku përball kishte Laszlo Szekeres 10-13-4 të cilin e mposhti me vendim unanim pas gjashtë raundeve. Gashi e kishte hedhur një herë në dysheme hungarezin Szerkes në raundë të 4-të, por Szerkes u mbajt deri në fund. Për Gashin kjo është fitorja e 10-të, dhe ka një barazim dhe një humbje.

Kosovaboxing.org
4 Dhjetor 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.