RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Shemsi Beqiri i revanshohet Yoshiro Satos

1 min read

Stokholm, Suedi, 26 Maj 2012 – Shemsi Beqiri ka arritur ti revanshohet kikboksierit Yoshiro Sato për humbjen e vitit të kaluar. Beqiri mbrëmë dëshmoi edhe një herë kualitetet e tij, duke dëshmuar se humbja e vitit të kaluar ishte e pamerituar. Dueli u zhvillua në tre raunde dhe fitorja e tij ishte e merituar për kikboksierin tonë, ku gjyqëtarët i dhanë fitoren me vendim unanim. Beqiri është kampion aktual botëror në versionin WFCA, ku këtë titull e fitoi dy muaj më parë kur mposhti Hirono Yu. Deri më tani Beqiri ka zhvilluar 78 meçe profesioniste ku ka rekord prej 71 fitore (31 KO) dhe 7 humbje. Ndërsa për Saton kjo ishte humbja e 17-të, deri sa ka 49 fitore (20 KO).

Kosovaboxing.org
27 Maj 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.