RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Shefat Isufi fiton brezin WBC Mediteran

1 min read

Shefat IsufiAltöting, Gjermani, 28 mars 2015 – Boksieri ynë nga Tërnoci i Kosovës Lindore, Shefat Isufi ka arritur suksesin më të madh në karrierë. Ai mbrëmë mposhti boksierin nga Hungaria, Istvan Zeller me ndërprerje në raund të tretë. Dueli ishte i vlefshëm për brezin WBC Mediteran.

Isufi, tashmë me rekord të ri, 16 fitore (11 KO), dy humbje dhe dy barazime dominoi meçin dhe shënoi një fitore mjaft domethënese, ndërsa që Zeller pësoi humbjen e gjashtë në karrierë karshi 17 fitoreve (6 KO).  Kosova Boxing i dëshiron sukese të tjera boksierit tonë.

Kosovaboxing.org
29 mars 2015

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.