RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Shala kundër Szekeres këtë fundjavë

1 min read

Shpetim-ShalaShpetim Shala ka gjetur kundërshtarin e radhës. Ai këtë fundjavë do të boksoj kundër hungarezit Norbert Szekeres në një meç në tetë raunde. Shala që kishte barazuar në meçin e fundit ndaj afrikanit Emmanuel Feuzeu, nga ky i fundit nuk është pranuar revanshi, prandaj ka gjetur kundërshtarin e radhës Norbet Szekeres ku do të kërkoj fitoren e radhës.

Shala deri më tani ka rekord brilant prej 18 fitoreve (8 KO) dhe një barazimi. Ndërsa Szekeres ka gjithsejt 54 meçe profesioniste me bilanc prej 16 fitoreve (9 KO), 35 humbjeve dhe 3 barazimeve. 

Kosovaboxing.org 
30 tetor 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.