RTK

RTKLive
14 Qershor, 2024

Selimi zgjedhet sërish kryetar pa kundërkandidatë

1 min read

Federata e boksit e Kosoves ka mbajtur me 27.10.2012 Kuvendin e jashtëzakonshëm  zgjedhor i FboxK.

Edhe pse FboxK para 2 viteve ka mbajtur kuvendin zgjedhor dhe 2 vite te tjera deri me 2014 kanë pasur mandat organet e FboxK, por me kerkesën e KOK-ut dhe MKRS-së që të gjitha federatat duhet të mbajnë Kuvendet zgjedhore në përputhshmëri me ciklin Olimpik, edhe FboxK iu pergjigjë kësaj kërkese.

Nga numri 36 i delegatëve që numron FboxK prezent ishin 31 ishin prezent.

Pasi që kryetari i deritanishëm nuk kishte kunderkandidat Ramadan Selimi u rizgjodh kryetar i FboxK edhe për një mandat 4 vjeçar me vota unanime.

Ky kuvendë u mbajt në mënyrë të heshtur, dhe asnjë medium nuk ishte prezent, ndryshe nga herat e tjera.

Për nënkryetar kandiduan 4 persona, Bajram Basha, Ismet Osmani, Smajl Elezaj dhe Ragip Bytyqi, dhe pas propozimeve këta kandidat paraqiten planprogramet e tyre.

Pas votimeve për nënkryetar u zgjodh Bajram Basha me 20 vota, dhe Ismet Osmani me 16 vota.

Poashtu u zgjodhen dhe 5 antaret e bordit,  Xhevdet Peci, Gani Halilaj, Besim Vokshi, Syl Morina, Sylejman Voca.

Artan Vërbica
29 Tetor 2012

30 thoughts on “Selimi zgjedhet sërish kryetar pa kundërkandidatë

 1. FboxK-ja nuk mban kuvende te heshtura ashtu siq e pershkruanii ju zoti Verbica, por eshte dhe ka qen e hapur cdo here per te gjithe gazetaret. Dihet qe po te njejten dite shum Federata i kan pas kuvendet zgjedhore dhe mediat kan qen te pakta ne krahasim me herat tjera, por nuk do te thot se nuk ka pas gazetar. Informohu ma mire herave tjear nese don me u ba gazetar i mire.

 2. Heren e kaluar kam marre ftese dhe kam qene prezent ndersa kesaj here jo. Une perfaqesoj boksin dhe jo te gjitha sportet. Nuk dua te bej polemika, por duhet ti pranoni kritikat dhe jo vec lavdatat. Sa i perket a jam gazetar i mire, une jam i mire vetem kur t’ju lartesoj emrin.

 3. Kush jeni ju qe t’ju bejm ftese? Cilin boks e perfaqson ti? Kush te ka autorizuar qe te perfaqsoni ju boksin?!…etj. Per te me lartesua mua,se pari duhesh vet te jesh i larte…..

 4. Ju të cilet nuk i shihni sukseset në boxin e Kosoves ose nuk e percillni boxin apo nuk doni të informohni fare,sa per informim:Fboxk tani është antare e federates nderkomtare e boxit,tani e tutje boxert Kosovar marrin pjes ne te gjitha garat nderkomtare në mënyr të barabarët si të gjith pjesmarresit e shembulli konkret është kampionati Europian per femra ne Poloni i cili mbahet nga data 3 nentor ku Kosoven e perfaqeson boxerja Albulena Gubetini si dhe gjygjtari Latif Demolli nese kjo per dike nuk eshte e arritur ateher po pajtohemi se boxi gjoja nuk paska hec perpara, por ketij fakti duhet ti gezohemi te gjit

 5. kjo nuk osht arritje kjo osht vetem diqka qe osht Duft me ndodh qysh qe moti qe Kosova te jet antare e aiba por papunsia e zyrtarve dhe njerzv te federats boksit kan ber qe Kosova te vanoht ne ket drejtim,

 6. Po ju përgjigjem në pyetjet e juaja Ramadan Selimi për hirë të opinionit:

  Ramadan Selimi: Kush jeni ju që t`ju bëjmë ftesë?
  Artan Vërbica: Unë sa e di ne njihemi mjaft mirë dhe shumë gjatë, por po e shoh që paskeni problem me “MEMORJE” por po ju rikujtoj. Unë jam gazetar i licencuar, bashkëpuntor i FboxK për shumë vite dhe anëtar i Këshillit Organizativ i turneut “Adem Jashari” nga viti 2007 deri 2011.

  Ramadan Selimi : Cilin boks e përfaqëson ti?
  Artan Vërbica: Unë përfaqësoj çdo gjë në boks kosovar, çdo aktivitet e po e shoh që nuk po ju pëlqen transparenca dhe kritikat.

  Ramadan Selimi : Kush të ka autorizuar që të përfaqësoni boksin ?
  Artan Vërbica: Agjensioni Kosova Boxing është e regjistruar në Ministrinë e Tregtsië në Agjensionin për Regjisitrim të Bizneseve të Kosovës si agjension i lajmeve.
  Prandaj e keni marrë votën e delegatëve për të vazhduar mandatin tend dhe punoni dhe mos merni me shkrime të gazetarëve, por pranoni kritikat.

  Sot jetojmë në liri dhe shyqyr zotit që eksiston liria e lejimit të shprehjes së mendimit dhe fjalës. Unë jam i përkushtuar që opinionit tonë, lexuesit dhe të gjithë adhuruesve të boksit t`ju sjellim atë që ndodh në boksin shqiptar kudo Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, Diasporë. Këtë Kosova Boxing do të vazhdojë të bëj po i pëlqej dikujt ose jo.

  Ne do të vijojmë të gjitha aktivitet dhe nuk do të ndalemi. E kemi për detyrë me ja pasqyru dhe servu lexuesit.

  Me respekt
  Artan Verbica

 7. Kisha dasht me komentu ne lidhje me boksin disa zotrive me i largu prej mjegulles e cila quhet EGOIZEM sepse jam njohes i mire i boksit dhe rrjedhave te boksit ne Kosove.

  Zotri boksi ne Kosove fatkeqsisht ka rene ne duart e gabuara duar te matrapazve qe jan Xhevdet Peci, Mehmet Bogujevci, Aziz Salihu dhe udheheqesi i tyre qe ju jep perkrahje e nuk ka lidhje me sportin e boksit fatkeqsisht Ramadan Selimi.

  Po me vjen shum keq qe po shprehna ne kete menyr mirpo nuk do te lejojm qe meritat te gjuhen dhe jo meritat te shperblehen sepse nuk jemi ne kohen e komunizmit te Enver Hoxhes po jemi ne Kosoven e lire e ndoshta disa prej ketyre zotrive ju konvenon koha e Enver Hohes ose Josip Broz Titos.

  Fatkeqsisht sporti i boksit po shkatrohet sepse per indivia e jane aty ata do te shkojn e historia i tregon rezultatet qka eshte punuar ne keto 10 vite te fundit te deshtuara ne boksin Kosovar.

 8. Per Trepca Boxin , regjistrimi ne nje federate ne dite te sodit nuk eshte sukses e as referimi nuk eshte sukse , sukses eshte Albulena Gubetini mer nje medalje , kur ju e e organizoni nje garre qe vijne 5000 shikus me ju pa dhe gjith Kosova mburet me ju e per fat te keq ne nuk kemi box e nuk kemi me cka mu mburre ..

 9. pershndetje e urime posti ramadan selimi ishalla keni fat te mir fat kit vit ne boks… e s a perket zhvillimit te boksit un ju kallxoj s e si ka shku puna pi vitit 2000 deri 2002 ka qen boksi perfekt jen a mburr me boks si kosov e tash e mas osht ka shkon boksi ne ni katastrof prshndetje artan bujar sejdiu

 10. Boksi Amater nuk osht Biznes, kta qe po i kan Postet ne Kryesi ne Boksin e Kosoves po i marin Kto Poste veq me ba Pare, Me vjedh ka pak edhe tan jan te Korruptun!
  Nese nje njeri mer Penzin e Serbis dhe ka Post ne Boksin Kosovar aty nuk osht diqka ne Rregull se nese aj nuk e Pranon Serbin si Shtet te vetin nuk munet me mar Penzi, Kupat per Adem Jashar ju japin dhurata atyne te Cilet paguajn mas mir e jo aj qi Bokson mas miri!!!
  Kupa e Adem Jasharit nuk i jepet Serbo Mala Zezit, aj at Kup nuk e Guxon ta mer me veti ne Mal t’Zi se nuk i Flasin ma kojshia e besa edhe t’familjes nuk ja lejojn ta qes aj at Kup ne Vitrin se Adem Jashari osht Simbol qe i dha Fund Serbis ne Kosovë
  Kryetari nuk Besoj se osht i keq por rrethin e ka te keq ne Federat, aj duhet mu distancu nga do njerzi qe jan ne Federat ose ti Largoj ata nga Posti.
  Pra une ju Deshiroj shum Suksese ne te Ardhmen dhe deshira ime osht qe sa me shpejt te vjen nje Gjenerat e Art siq ishte dikur ku kemi Perkrah dhe kemi pas Deshir te marin Fitore Bokserat Shqiptar e jo Armiqet

 11. Z. Kacinari nese per ju nuk është me rendesi kampionati europian nuk e di sa ja vlen te komentohet me ju por po ju them po te mos ishte angazhimi i tej mase nga ana e fboxk edhe nji kohë shum të gjat boxi kosovar do ishte jasht ombrelles te AIBA, por fal punes se Fboxk sot edhe Albulena Gubetini merr pjes ne kampionatin europian ne Poloni por edhe gjygjqtaei kosovar Latif Demooli ndan drejtsin ne kete kampionat.Neve klubin ton trepça ,qytetin ton Mitrovicën dhe gjith kosovenna bën të ndihemi krenar kur e dim se per her te par ne historin e boxit femror kosoven e perfaqson ne nji kampionat europian boxerja nga klubi i jon kjo na ben të ndihemi shum krenar e besoi edhe e gjith shqiptaria është dasht të nndihet si ne.

 12. Për A Vërbica : ju Artan keni të drejt si gazetar me shkru per boxin olimpik por ta perfaqsoni kursesi sepse dihet kush e perfaqeson fboxk. kjo është e thirrur te udhheq me boxin në kosovë kjo federat i ka te gjitha organet drejtuse te saj te dalura nga vota e delegatve te kuvendit,prandaj ky institucion nuk do te lejoj as ju e as kend tjeter te perzihet ne punet e mbrendshe te saj e aq ma pak me pohime te pa verteta siq isht rasti me kuvendin e fundit ku ju keni komentu pa qen fare prezent ne ket kuvend pra detyr e gazetarit eshte para se te shkruj diqka te ket informata te sakta ose e mira se mires kishte me qen me pas qen vet prezent e mandej me komentu per mbarvajtjen e kuvendit e jo me shkru per ate qfar ju ju ka marr mendja.

 13. Trepca boxing une nje gje Po te themen, dhe ket ta them me plot pergjithsi se mos pranimi i fboxk ne AIBa deri ket vit nuk osht sukses por osht mos sukses se me kan mar e mir RKS do te Ishte me keto kushte qe osht e pranume ne AIBa qysh qe 12 vite por Korruption dhe Mafiozllaku i teprun e kan vanuar ket qeshtje, per pranimin e fboxk ne AIBa nuk osht vetem sukses i drejtusve te fboxk por i gjith sportive shqiptare an e mban botes qe kan lobu per ks si pershmbull Luan Krasniqi, Azize Nimani per keta dy e di qe kan ber lutje dhe me shkrim ne AIBa kurse te tjera i kan shfrytzuar mediat botrore per ket qeshtje Edhe per kosoven ne pergjithesi

 14. eshte e vertet se kan lobu shum sportist kosovar per fboxk ne AIBA por edhe fboxk ka qen e monitorume nga mekanizma nderkomtar fal punes dhe organizimeve te fboxk sidomos ne turnet e boxit ne A. Jashari dhe Euroligë eshte nji shkas me teper apo nji kriter me teper i permbushur nga fboxk dhe eshte pranuar ne AIBA dhe mbrenda vetem pak kohe mbas pranimi kosova ftohet ne kto evenimente nderkombtare sic eshte kampionati europian i cili mbahet nga 3 nentor ne poloni dhe mbar shqiptarin do e perfaqsoi anetarja e kb trepça89 A. Gubetini ku nga zemra i deshiroim suksese dhenatyrisht medalje nga kjo ngjarje e madhe sportive.

 15. Per B. Sejdiu:Te gjith e dijm si ka qen boxi ne vitet 2000 me nji konkurenc mbrenda kosoves e sa i perket garave nderkomtare nuk mundemi te lavdrohemi per ndonji rezultat sepse skemi pas te drejt me marr pjes ne gara te mdha sportive kuptohet si shtet se skemi qen as shtet e tani jan rrethanat tjera fal fboxk tani jemi te barabart me te gjitha shtetet e botes tani del ne pah kush qka meriton dhe sa eshte e denj te perballet me konkurenc ne europ dhe ma gjer shpresoim te na gezoi me medalje albulena nga kampionati europian, i uroim sukse/

 16. Po Aretan pajtohem se une te kam pru ne Keshillin organizativ te turneut ,,Adem Jashari” jo siq e pershkruan Ti, por vetem ne vitin e e kaluar dhe per kete jemi te penduar sepse as nji pune apo obligim nuk e ke kry si duhe per turneun,por vet i kam fajet sepse thot nji fjal popullore,, ai qe ta han buken ….ta…kuptohet

 17. Kqyri broshurat dhe do te gjesh ne cdo vit qe kam qene ne KO. Sa i perket a ta kom hanger buken, me doket ti temen e ke hanger e mos me shti me i qit do sende me i dit krejt opinioni. E din ti mire …

  A sot po te thome le te din krejt dhe kete e din i gjithe opinioni. Une kon dush ne Kosove e bij e ju, cilin dush emen te boksit pa lek nga respekti qe gezoj, ju qe 13 vite ne Kosove as nje boksier me emen se keni sjell.

  Sa per gazetar, ti se din cka eshte gazetaria po shiko punen tande e puno se une punoj ndershem kete e din krejt bota. Edhe ka kalu koha e kercnimeve ,komandantave, kaubojave, partizaneve. Duhet njeri me dal para pasqyres e me pyet veten kush jam, nga kam ardh.

  Për fakultet une jam tu e kry ne menyre te ligjshme, po ju jeni ai qe e keni e marre pas lufte shkollen e larte.

  Per fund me mbyll kete teme lemni me punu punen time.

 18. Artan Rrespekt per punen e juve fjala fjalen nuk emund kurr po fjalen emund puna vazhdo me punen sikur deri me tani po i mund te gjith asht turp per Ramadan selimin te komentoj keshtu si kryetar je ne sherbim te boxit ramadan selimi pranoj kritikat ata qe nuk jan ne post si ti e shojn me mir diqka te tille se ti qe e ben at pune.

 19. Zoti Ramadan Selimi komentet e tua nuk pi shef vetem ti pi shef opinioni je figur publike me vje keq qe komentoj kunder teje po ndale veten freno shikoj gjerat siq po shkojn vetem prap

 20. me vjen mir zoti ramadan Selimi lus artanin te shlyhen komentet per rrespekt te njeri tjetrit dhe te kem nje miqesi te sinqert trimri net tregojn politikanat zoti ramadan selimi per politik nese flitet ka trima qe ende jan ne burgje te pa fajshem qendrojn aty rrespekt per te gjith shqiptarin.

 21. Zoti ismajli Artanin e kam pas bashkpuntor ne te kalumen ,por diqka eshte idhnu, prandaj po i dhem pak . respekte per te te gjithe ata qe po kontribojn per te miren e boksit

 22. Kontribim po mundohem te gjith por nuk po jemi te Bashkuar siq ish duft me kan!
  Edhe Federata duhet mej Zavensu do Poste se ata njerz nuk kan qka Lypin ne ato Vende ku jan tash.
  Ata Pranojn se Serbia eshte Shteti i Tyre dhe nje Xhevdet Peci i cili kur Shkon ne Pregaditje me Boksera te Kosoves ju thot Atyne se ata Kurr nuk munen me Arrit at qe ka Arrit aj ne Karieren e ti aj nuk ja Vlen te jete Selektor!
  Para nje Turneu ose Meqi duhet jo vetem Pregaditje Fizike po edhe Psiqike e jo ti Demoralizosh Bokserat 😉

 23. Po ka qen boksi shum mir ne vitet 2000- e deri ne 2002 po jeni ra ju e keni pru qot dit boksin e shyqyr un per veti nuk nvarna pi juve se isha met rrugve e mps u krenoni me ni femer se sosht qashtu qysh pe bani…

 24. Z.Artan Ju Jeni gazetari maj mir per boksin edhe jeni njeri i drejt vetem punone punen e juve ju pershendes Artan per boksin e Kosoves skam shka foli se edin derin tash ska ec perpara edhe skame ec, ju e dini qfar boksera ka pas Kosova si rasim shabani bujar sejdiju agron nushi besim ibrahim ibrahim dibra jeton plakaj milot shabani fadil beqiri e shum shum tjera krejt jan llargu shkak dalaverat e boksit.

  Urme Z ramadan selimi ishalla ecni perpara ket vit ndryshoni pak boksin jepni paret bokserave ka kosova boksera dut me kqyr jo veq veten me kyqyr disa njers shka jan ne federat boksit kosoves se shum sportistat jan largu shkak parave ishalla zoti ju nimon kete vit

  ARTAN JU JENI TU PUNU SHUM MIR VASHDONI PUNEN SE JENI MAJ MIR JU PERSHENDES ARTAN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.