RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Doli në shtije numri i dytë i revistës “Kosova Boxing Magazine”

2 min read

Prishtinë, 8 Shtator 2012 – Nga sot në të gjitha kioskat ka dal në shitje numri i dytë i revistës “Kosova Boxing Magazine”. Ky numër i kushtohet legjendës së përjetshme, trajnerit legjendar Lah Nimanit.

Pas botimit dhe suksesit të numrit të parë ku prezentuam ikonën e boksit tonë Luan Krasniqi, tani në numrin e dytë sjellim një speciale për trajnerin legjendar Lah Nimanin.

Përmbajtja do të jetë kjo:

* Biografia e Lah Nimanit
* Legjendë e Përjetshme – Lah Nimani
* Flasin për Lah Nimanin (ish-boksierët)
* Flasin për Lah Nimanin  (boksierët tjerë)
* Flasin për Lah Nimanin (gazetarët dhe analistët)
* Flasin për Lah Nimanin (Të huajt)
* Flasin për Lah Nimanin (Shokët, bashkëpuntorët dhe familjarët)
* Lojrat Olimpike “Londra 2012”
* Cilët janë boksierët që shijuan Lojrat Olimpike
* Exclusive: Intervistë me Edis Tatlin
* Poster Erzen Rrustemi
* Raport i gjërë nga meçi Haye vs. Chisora
* EBU-ja e kënaqur me boksin në Kosovë
* Boksi i Kosovës pranohet në AIBA
* Exclusive: Intervistë me Edis Tatlin
* Klubi i boksit Tirana po zhvillohet me hapa të shpejtë
* Raport: Haxhi Krasniqi shkatëron Shahinin
* Raport: Abraham ia rrëmben titullin Stieglitzit
* Histori: Nga meçi Muriqi dhe Tarver
* Fotogaleri: Lah Nimani
* Fotogaleri : Haxhi Krasniqi vs. Serdar Sahin (foto Eroll Popova)
* Fotogaleri: Arthur Abraham vs. Robert Stieglitz (foto Eroll Popova)
* Fjalëkryqi : nga Arsim Rashica
* Rangimet nga Kosova Boxing
* Poster: Azize dhe Besar Nimani

Revistën mund të gjeni në të gjitha kioskat e Rilindjes. Këtë revistë agjensioni ynë ju sjell për gjithë adhuruesit e boksit tonë.

Me respekt
I gjithë stafi i Kosova Boxing
8 Tetor 2012

3 thoughts on “Doli në shtije numri i dytë i revistës “Kosova Boxing Magazine”

 1. Pune e shkelqyer…
  Sakrifice e madhe….
  Nje magazine, e cila do te jete dokument historik, per te deshmuar ne te ardhmen se ne cfare niveli e kemi patur dhe e kemi boksin se bashku me sportet tjera marciale…

  E tera kjo, per vetem 2 euro!
  Mijera euro i kane vlere vetem ato foto te vjetra te Gjenerates se Arte te Klubit te Boksit “Prishtina”, e dikush do te jepte gjithcka per t’i pasur ne arkiven e vet!

  Faleminderit Artan qe po na jep mundesine per t’u informuar, per te pasur njohuri te pergjithshme dhe per ta pare qe me ne nuk fillon boksi…

  E gjithe kjo 2 euro…
  Cdo sportist, gazetar dhe adhurues i sportit DUHET ta kete kete magazine!

  Pune te mbare e vetem perpara miku im!

 2. Urime Artan Verbica per kontributin e pashoq dhene Boksit ne pergjithësi, e ne veqanti per Promovimin e boxerve te ri si dhe per njoftimin e rezultateve te larta te boxerve Shqiptar neper Bot, kur dihet qe ne Kosovë ka dashamir te Boxit te cilet deshirojn te jene te njoftuar mbi ngjarjet e ketij sporti ne Bot, me respekt ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.