RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Seferi dhe Rrustemi fitojn me KO

1 min read

Sefer Seferi dhe Erzen RrustemiBurgdorf, Zvicër, 23 prill 2016 – Sapo ka përfunduar evinimenti i boksit i zhvilluar në qytetin Burgdorf të Zvicrës ku Seferi Seferi dhe Erzen Rrustemi kanë shënuar fitore me nakaut.

Seferi (21-0, 19 KO) përballjen arriti ta përfundoj në raund të parë duke e dërmuar hungarezin Laszlo Hubert (44-19-1, 29 KO). Me këtë fitore Seferi fitoi titullin WBF-Intercontinental.

Ndërsa Rrustemi (11-0, 9 KO) arriti ta mposht argjentinasin Ruben Angel Mino (32-4-0, 32 KO) me nakaut në raund të dytë. 

Pas këtyre fitoreve Seferi dhe Rrustemi pritet të renditen më lartë në versionet botërore në boxrec.com.

Kosovaboxing.org 
23 prill 2016 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.