RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Rikthehet Valdrin Muriqi

1 min read

Boksieri i talentuar Valdrin Muriqi do t`i rikthehet ringut pas një viti e gjysmë. Muriqi fillimisht kishte pasur një lëndim e më pastaj ka pasur disa probleme për gjetjen e një menaxheri. Pasi sanoi lëndimin dhe mori vetën, ai sërish do të shfaqet në ring me 31 Mars në New York. Muriqi për kundërshtar do të ketë boksierin amerikan Raul Nuncio i cili ka 1 fitore (1 KO) dhe 1 barazim. Muriqi ka rekord prej 2 fitore dhe 1 humbje. Ky meç për te do të jetë i rëndësisë së madhe për vazhdimin e karrierës. Valdrini është djali i axhës së boksierit tonë të mirënjohur Elvir Muriqit.Muriqi mburet me preardhjen e tij dhe mban nofkën “Rugova Kid” dhe poashtu në të veshurat e tij, ka të shkruara “Rugova Kid”.

Kosovaboxing.org
11 Mars 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.