RTK

RTKLive
26 Qershor, 2022

Qamil Balla mposht tajlandezin Duwangmontree me vendim unanim

1 min read

Qamil Balla 1Melbourn Park, Victoria State, Australi, 13 gusht 2016 – Boksieri ynë me origjinë shqiptare, Qamil Balla (9-0-1, 3 KO) ka mposhtur boksierin nga Tajlanda, Terdchai Duwangmontree (14-5-0, 12 KO) me vendim unanim pas tetë raundeve.

Tre gjyqëtarët vlerësuan fitoren e boksierit tonë me rezultat, 80-72, 80-71 dhe 79-70.

Ky suksesë e sjellë Ballën në pozitën e 129-të në kategorinë e lehtë në Botë. Qamili gjatë karrierës ka fituar dy tituj të çmuar atë të shtetit Victoria dhe titullin e Australisë.

Kosovaboxing.org
13 gusht 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.