RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Qamil Balla fiton titullin “Victoria State”

1 min read

Qamil Balla 2Melbourn, Australi, 25 Korrik 2013 – Boksieri ynë shqiptar me rezidencë në Australi, Qamil Balla ka shënuar fitoren më të rëndësishme në karrierë deri më tani. Ai mbrëmë arriti të triumfoj në duelin për titullin e “Victoria State” ndaj tajlandezit Singphayak Kokietgym me vendim unanim pas tetë raundeve. Balla u shpall fitues nga tre gjyqëtarët. Për Ballën ishte dueli i gjashtë në karrierë në boksin profesionist, në të Qamil Balla 1cilin ka rekord prej 5 fitore (3 KO) dhe një barazimi. Ndërsa kundërshtari i tij Kokietgym pësoi humbjen e tretë në karrierë karshi pesë fitoreve.

Kosova Boxing uron suksesin e boksierit tonë të cilin dita-ditës në Australi po e ngrisin vlerën e boksit tonë.

Kosovaboxing.org
27 Korrik 2013

 

1 thought on “Qamil Balla fiton titullin “Victoria State”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.