RTK

RTKLive
2 Dhjetor, 2023

Povataj dylufton kundër Mrazek sonte

1 min read

Povataj 1Freskim Povataj do të kryqëzoj dorëzat sonte me boksierin çek Tomas Mrazek. Dueli do të zhvillohet në qytetin Ofenbah të Gjermanisë, ndërsa që dueli do të zhvillohet në 6 raunde.

Në matje zyrtare të mbajtura mbrëmë boksieri ynë doli të jetë 108 kg, ndërsa Mrazek më i rënd, 113 kg.

Povataj deri më tani ka zhvilluar 5 meçe duke shënuar 4 fitore (4 KO) dhe një barazim. Ndërsa Mrazek ka gjithsejt 66 meçe në boksin profesionist me bilanc prej 10 fitoresh (5 KO), 50 humbje dhe 6 barazime.

E falenderojmë Astrit Ademaj për informatën dhe zhvillimet, dhe poashtu për fotografitë nga matjet zyrtare. 

Kosova Boxing
24 tetor 2015 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.