RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Rrustemi dhe Povataj fitojnë me vendim unanim

1 min read

Erzen Rrustemi 1123Dy boksierët tanë, Erzen Rrustemi dhe Freskim Povataj kanë shënuar fitoret e radhës. Rrustemi boksoi në Hamburg, ndërsa Povataj në Ofenbah.

Me fitoret e arritura kanë rritur ambiciet e tyre drejt marshimit dhe ngritjes në kategoritë e tyre.

Rrustemi, 10-0 (8 KO) përball kishte boksierin nga Serbia, Aleksander Todorviq 4-7-1(3 KO)  të cilin e mposhti me vendim unanim pas gjashtë raundeve.

Freskim PovatajPovataj, 5-0-1 (4 KO) mposhti çekun Tomas Mrazek 10-51-6 (5 KO) me vendim unanim pas gjashtë raundeve.

Kosova Boxing ndjehet krenare me rezultatet e tyre dhe iu uron për fitoret e arritura, dhe njëkohësisht edhe shumë suksese në të ardhmen.

Kosova Boxing
24 tetor 2015 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.