RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Pëson humbje imperatori më i mirë në botë – Fedor Emelianenko

1 min read

E gjithë bota ka menduar se Fedor Emelianenko është i pa mposhtur. Mirëpo mbrëmë ka ndryshuar mendje. Perandori i fundit humbi. Emelianenko është mundur për herë të parë në karrierën e tij nga kundërshtari i tij Fabricio Werdum me knock down në roundin e parë. Fedor Emelianenko deri tani ka zhvilluar 31 luftëra dhe të gjithë i ka fituar. Mirëpo në San Jesu Rus është dashur ti pranoj luftën brazilianit Fabricio Werdum, pasi ai në roundin e parë duke qenë në dysheme ka kapur në trokut Emelianenko dhe lufta ka përfunduar duke e pranuar me rënien e dorës nga Emelianenko. Shijojeni një luftë të mirë…

Pas humbjes Fedor Emelianenko deklaroi se humbja e tij ishte vullnet i Zotit.
“Më vjen shumë keq që kamë humbur. Më vjen keq për njerëzit që kanë besuar të fitorja ime. Nëse Zoti ka vendosur kështu, atëherë kjo do të thotë se ai ka menduar se ky është vendimi më i mirë për momentin. Çdo gjë në jetë vinë nga ndonjë arsye. Për çdo gjë e falënderoj Zotin”, tha pas ndeshjes luftëtari më i mirë rus i të gjitha kohërave Fedor Emelianenko.

Kosovaboxing.org
29 Qershor 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.