RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Pak ditë deri te kthimi i Luan Krasniqit në ring

1 min read

Luan Krasniqi vs. Uwe HuckKanë mbetur edhe më pak se dy javë ku boksieri më i sukseshëm shqiptar i të gjitha kohërave, Luan Krasniqi, do të ngjitet sërish në ring. Krasniqi kësaj radhe do të boksoj për meç humanitar i cili pjesën e tij të fitimit do të jap për fëmijët nevojtar të SOS Kinderdorf në Prishtinë.

Krasniqi përball do të ketë legjendën e Tajboksit gjerman, kampionin e dyfishtë evropian, Uwe Huck. Ky meç do të zhvillohet në tetë raunde në Ludwigsburg të Gjermanisë.

Për të gjithë të interesuarit që të ndjekin Ikonën boksit shqiptar edhe një herë në ring, mund të gjeni biletat në këtë adresë.

Për bileta mund të kontaktoni në emailin e personit zyrtar i autorizuar nga ekipi i Krasniqit, të Fetah Krasniqit, fetahkrasniqi@yahoo.de dhe numrin e telefonit +49 (0) 1608364407

Kosovaboxing.org
4 nëntor 2013

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.