RTK

RTKLive
28 Nëntor, 2021

NJOFTIM: Shtyhet varrimi i Besim Kabashit për nesër

1 min read

Prishtinë, 8 Dhjetor 2011 – Varrimi i cili është paraparë të bëhet sot në ora 15:00, është shtyrë për nesër me 9 Dhjetor, për shkak të disa problemeve që janë shfaqur. Kufoma e kampionit botëror, Besim Kabashi është parashikuar të ateroj sot herët në mengjes në aeroportin e Prishtinës, ndërsa për shkak të mjegullës së madhe aeroplani është detyruar të ateroj në Selanik të Greqisë dhe kjo e ka shtyrë për një ditë varrimin e të ndjerit. Siç është planifikuar, agjenda nuk ka ndryshuar asgjë dhe nesër homazhet fillojnë nga ora 12:00 në Shkollën Fillore “Martin Camaj” në Gurrakocit.

Varrimi bëhet në ora 15:00 në varrezat e  fshatit, ndërkaq një akademi komemorative  mbahet të shtundën, më 10.12.2011, në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë, në ora 11:00.

Foto : Bild.de

Redaksia Kosova Boxing
8 Dhjetor 2011

2 thoughts on “NJOFTIM: Shtyhet varrimi i Besim Kabashit për nesër

  1. NGUSHLLIME FAMILJES KABASHI, KOSOVA KA HUMBUR NJE SPORTIST TE MADH. I LEHT I QOFT DHEU I KOSOVES.

    NGUSHLLIME

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.