RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Ngjarja e radhës e “NDUE Boxing Promotion” me 27 shkurt

1 min read

12527822_900982576683797_445939802_nKompania promovuese “NDUE Boxing Promotion” ka caktuar datën e re të evenimentit të tyre. Ngjarja do të zhvillohet me 27 shkurt në Lowensale në Nurnberg. Në këtë ngjarje janë caktuar 5 meçe të boksit profesionist dhe 3 në kikboks. Nga pjesëmarrësit do të janë Nuhu Lawal 21-0 (12 KO), Davide Doria 13-1-1 (4 KO), Freskim Povataj 5-1-1 (4 KO), Ruslan Yusupow 3-0 (2 KO) dhe Lawrence Tauasa 35-10-1 (23 KO). Ndërsa ndër kikboksierët janë caktuar Betim Sertolli, Rico Wiedmaier, Arsen Akaev, etj.

Kjo do të jetë ngjarja e nëntë e organizuar nga NDUE Boxing Promotion nga promotori shqiptar Frank Ndue dhe menaxheri Astrit Ademaj.

Kosovaboxing.org
16 janar 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.