RTK

RTKLive
30 Maj, 2023

30 sekonda iu deshtën Ilir Latifit për ta nakautuar kundërshtarin

1 min read

Ilir Latifi 1Boston, SHBA, 17 janar 2016 – Ilir Latifi ka shënuar fitore me nakaut në përballje ndaj irlandezit Sean O’Connell në kuadër të “UFC Fight Night 81” të zhvilluar në Boston të Shteteve Bashkuara të Amerikës. Atij iu deshtën vetëm pak sekonda për ta goditur fuqishëm dhe për ta fituar përballjen.

Me këtë fitore Latifi ngritë bilancin e tij prej 12 fitoresh (6 KO), 4 humbjeve dhe një meçi të pavlefshëm në gjithsejt 17 meçe të zhvilluara në UFC. Ndërsa për O`Connell kjo ishte humbja e 7-të në karrierë karshi 16 fitoreve (7 KO) në 23 meçe të zhvilluara. 

https://www.youtube.com/watch?v=_wUt6vUiWIs

Dueli i Latifit dhe O`Connell ishte zhvilluar në kategorinë gjysëm të rënd.

Kosovaboxing.org
18 janar 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.