RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Ndërroi jetë legjenda e boksit pejan, Zijadin Rama

1 min read

Zijadin RamaPejë, 23 gusht 2016 – Pas një sëmundje të shkurtër në moshën 60-vjeçare ndërroi jetë ish-boksieri dhe trajneri pejan, Zijadin Rama.

Rama gjatë karrierës së tij si boksier mbrojti ngjyrat e klubit të Spartakut të Suboticës, Partizanit të Pejës dhe Prishtinës. Ndërsa në vitet e fundit hapi një klub privat dhe ishte kryetrajner i Shpetim Shalës në vitet 2010-2011.

Lamtumira e fundit të ndjerit do të bëhet nesër me 24 gusht në varrezat e Pejës.

Kosova Boxing i shprehë ngushllime gjithë familjes Rama.

www.kosovaboxing.org  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.