RTK

RTKLive
23 Prill, 2024

Meçi Isufi dhe Kariuki shtyhet për 13 Tetor

1 min read

shefat isufiMeçi për titullin “Global Boxing Union” ndërmjet boksierit tonë Shefat Isufi dhe afrikanit Kariz Kariuki është shtyrë për datën 13 tetor. Arsyeja e shtyrjes është se Kariuki ishte lënduar në sparring dhe kjo ka detyruar organizatorët që të caktoj një datë tjetër.

Lajmin për Kosova Boxing e bëri të ditur vetë boksieri Isufi i cili ishte i dëshpëruar për anulimin e kësaj date, por këto gjëra janë evidente në boksin botëror. Isufi deri më tani ka shënuar 11 fitore (7 KO) dhe dy barazime.  Ndërsa Kariuki ka bilanc prej 25 fitore (19 KO), 11 humbje dhe dy barazime.

Kosovaboxing.org
25 Korrik 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.