RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Matjet zyrtare nga Schwerin: Cullhaj 75.5 kg, Zeuge 76.2 kg

1 min read

Armand Cullhaj 2Schwerin, Gjermani, 6 qershor 2014 – Janë mbajtur matjet zyrtare në qytetin Schwerin të Gjermanisë, ku në interes tonin do të jetë boksieri ynë Armand Cullhaj i cili do të sfidoj titullin WBO-Youth ndaj gjermanit Tyron Zeuge.

Cullhaj doli të jetë 75.5 kg, ndërsa Zeuge doli të jetë 76. 2 kg. Ky meç do të jetë parameç i duelit për titull të botës në versionin WBA në kategorinë gjysëm të rënd ndërmjet Armand Cullhaj 1gjermanit Jurgen Brahmer dhe argjentinasit Roberto Felliciano Bolonti.

Në këtë ngjraje do të paraqitet edhe Firat Arslan i cili përball do të ketë hungarezin Tamas Bajzath. Pra, ngjarja e nesërme në Schwerin do të sjell disa meçe interesante.

Kosova Boxing falenderon mikun tonë ish-boksierin e njohur Artur Drinaj i cili na sjell fotot nga Schwerin dhe informatat për boksierin tonë. Drinaj do të jetë poashtu në këndin e Cullhaj nesër.

Kosovaboxing.org
6 qershor 2014

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.