RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Matjet Zyrtare nga Peja: Shala 79.1 kg, Zeqiroviq 78.9 kg

1 min read

Shala vs. ZeqiroviqRestorant Semitronix, Pejë, 25 korrik – Janë mbajtur matjet zyrtare në prag të meçit të Shpetim Shalës dhe boshnjakut Enes Zeqiroviq. Shala doli të jetë 79.1 kg, ndërsa Zeqiroviq peshoi 78.9 kg.

Meçi i cili pritet me padurim do të zhvillohet në Palestrën e sporteve Karragaqi në Pejë dhe do të jetë në dhjetë raunde. Mbrëmja e boksit do të filloj nga ora 19:00. 

Foto: Shpend Ahmeti 

Kosova Boxing 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.