RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Matjet zyrtare nga Peja: Gashi 69.5 kg, ndërsa Stoyichev 69.0 kg

1 min read

Disarjot gashi vs. valentin stoychev Disarjot gashi vs. valentin stoychev Disarjot gashi Hotel Dukagjini, Pejë, 22 Mars 2013 – Sonte në hotel Dukagjini në Pejë janë mbajtur matjet zyrtare para ndeshjes profesionale ndërmjet boksierit tonë Disarjot Gashit dhe bullgarit Valentin Stoychev e cila do të zhvillohet nesër mbrëma në palestrën Karragaqi në Pejë. Gashi doli të jetë 69.5 kilogramë, ndërsa Stoychev ishte paska më i lehtë 69.0 kilogramë.

Meçi profesional ndërmjet Gashit dhe Stoychev do të jetë meçi kryesor i turneut “Heronjët e Dukagjinit”. Në parameç do të zhvillohen tetë duele amatore.

Përgatiti dhe Fotografi:
Shpend Ahmeti

22 Mars 2013

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.