RTK

RTKLive
29 Shtator, 2023

Matjet zyrtare nga Bazelli: Gjergjaj 111.2 kg, ndërsa Katajisto 122.2 kg

1 min read

Arnold gjergjaj vs. Hanne KatajistoBazell, Zvicër, 22 Mars 2013 – Në Bazell të Zvicrës janë mbajtur matjet zyrtare para meçit të vlefshëm të boksierit tonë Arnold Gjergjaj dhe finlandezit Janne Katajisto. Gjergjaj doli të jetë 111. 2 kilogramë, ndërsa Katajisto ishte 10 kilogramë më i rëndë 122.2 kilogramë. Gjergjaj në ringun profesionist është i pamposhtur ku në 20 meçe profesioniste i ka të gjitha fitore, 14 me ndërprerje. Kundërshtari i tij Katajisto poashtu është pamposhtur në 14 meçe profesioniste me 13 fitore (6 KO) dhe një barazim.

Kosovaboxing.org
22 Mars 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.