RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Matjet Zyrtare nga Mynihu: Krasniqi 79.1 kg, Sek 79.2 kg

1 min read

Haxhi Krasniqi vs. Sek 1Hotel Dolce, Mynih, Gjermani, 19 dhjetor 2014 – Janë mbajtur matjet zyrtare në Hotel Dolce në Mynih, ku nesër mbrëma do të zhvillohet dueli i madh i boksierit tonë Robin Haxhi Krasniqi dhe polakut Dariusz Sek. Meçi do të jetë i rëndësishëm për titujt WBA-Continental dhe WBO-Internationl, titujt që janë pronë e boksierit tonë. 

Haxhi Krasniqi vs. Sek 2Krasniqi doli të jetë 79.1 kg, ndërsa Sek ishte 100 gramë më i rëndë, 79.2 kg.

Dueli do të filloj nga ora 22:00 dhe do të emitohet drejtpërdrejt në RTK në rrjetin tokësor dhe satelitor.

Kosovaboxing.org 
19 dhjetor 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.